E-mail: [chránené e-mailom]

Tel: + 86 15274678208

Všetky kategórie

Novinky

Domov> Novinky

Novinky

Email [chránené e-mailom]

Tel: + 86 15274678208

Pridať: 3. poschodie, inkubačná budova, č. 2, Longping High-tech Park, č. 98 Xiongtian Road, okres Furong, mesto Changsha, provincia Hunan

Ako na to a na použitie v prášku z papáje

Čas: 2023-04-25 Počet zobrazení: 23

antioxidačné vlastnosti

O fytochemikáliách prítomných v prášku šťavy z papáje Carica je známe, že majú antioxidačné vlastnosti. Tieto antioxidanty môžu byť použité na ochranu tela pred poškodením buniek. Tieto antioxidanty inhibujú tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály zahŕňajú singletový kyslík, hydroxylové radikály a superoxidové radikály. Hromadenie voľných radikálov v tele môže viesť k chorobám a starnutiu pokožky. Okrem toho oxidačný stres zohráva významnú úlohu pri hojení rán.


Antioxidačné vlastnosti prášku z papáje boli preukázané v bezbunkových aj tkanivových testoch. V bezbunkovom teste vodný extrakt zo semien Carica papaya redukoval NO radikál o 69.4 %. To bolo sprevádzané znížením prítoku iónov vápnika do cytoplazmy.


Draslík

Užívanie prášku z papáje môže byť prospešné pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Papája obsahuje draslík, ktorý je nevyhnutný pre zdravé hladiny krvného tlaku. Obsahuje aj vlákninu, ktorá pomáha zvládať vysoký krvný tlak.


Papája je tiež známa svojimi protizápalovými vlastnosťami. Pomáha tiež liečiť poruchy trávenia, ako sú vredy a divertikulitída.


Je tiež známe, že má antimikrobiálne vlastnosti. Enzým papaín v papáje pomáha štiepiť tuky a bielkoviny, čo podporuje trávenie.


Obsahuje tiež rôzne vitamíny a minerály vrátane draslíka, vitamínu A, vitamínu C a vápnika. Obsahuje tiež antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti oxidačnému stresu. Tieto antioxidanty pomáhajú znižovať oxidačný stres, čo môže znížiť riziko srdcových ochorení.


Vitamín C

Pridanie vitamínu C z prášku zo šťavy z papáje do vašej stravy môže pomôcť podporiť zdravie vášho srdca. Vitamín C pomáha chrániť telo pred oxidáciou cholesterolu a iných lipidov a môže podporovať zdravú srdcovú frekvenciu.


Prášok z papáje môže tiež pomôcť znížiť zápalové markery. Štúdie ukázali, že zápal je prekurzorom mnohých vážnych chorôb a že klesajúci zápal môže spomaliť progresiu chronických stavov.


Jedna štúdia zistila, že prášok z papáje zvýšil hladiny protizápalového enzýmu IL-10. Extrakt tiež zvýšil hladiny antioxidačných enzýmov. Znižoval tiež hladiny peroxidácie lipidov a produkciu ROS.


Papája šťava je bohatá na antioxidanty a môže chrániť pred oxidačným poškodením pokožky. Obsahuje tiež betakarotén, ktorý sa spája so zníženým rizikom rakoviny. Môže tiež pomôcť znížiť astmu a vekom podmienenú degeneráciu makuly.


Fytochemikálie

Fytochemikálie prášku z papáje sú veľmi užitočné pri posilňovaní imunitného systému a liečbe tráviacich problémov. Uvádza sa, že fytochemikálie v prášku z papáje sú schopné znižovať peroxidáciu lipidov, oxidáciu lipidov a poškodenie DNA. Majú tiež protirakovinové vlastnosti. Tieto fytochemikálie môžu potlačiť expresiu COX-2. Môžu mať tiež diuretické a protizápalové vlastnosti.


Fytochemikálie prášku zo šťavy z papáje sú tiež užitočné pri liečbe rôznych helmintiáz. Sú užitočné pri znižovaní chronických ochorení dýchacích ciest, ako je astma. Môžu byť tiež použité pri liečbe vírusových horúčok. Môžu tiež znížiť anémiu spôsobenú maláriou. Môžu tiež pôsobiť ako prírodný zmäkčovač mäsa.


Ajurvédske použitie

Spomedzi mnohých druhov ovocia a zeleniny, ktoré obývajú Zem, má papája to najlepšie z oboch svetov. Má najvyšší obsah vitamínu C, ktorý je dôležitý pre zdravie aj reguláciu hmotnosti. Je tiež plný dobrých vecí, ako sú antioxidanty, vláknina a draslík, z ktorých všetky sú užitočné pre zdravé srdce.


Papája sa môže použiť aj na boj proti sloním výrastkom, veľkej, opuchnutej oblasti tela, ktorá postihuje milióny mužov a žien. Ukázalo sa, že pomáha telu liečiť sa samo indukciou kaskády množstva zdravotných výhod. Používa sa aj pri bolestiach nervov a črevných parazitárnych infekciách.


Ľudová medicína

Rôzne štúdie preukázali účinnosť prášku z papáje ako zdraviu prospešný produkt. Okrem toho, že papája poskytuje antioxidanty, môže mať protizápalové účinky. Obsahuje betakarotén, ktorý môže pomôcť znížiť riziko astmy. Okrem toho môže šťava znížiť hladinu glukózy v krvi u ľudí s cukrovkou.


Rastlina papája sa pestuje po stáročia v mnohých tropických oblastiach vrátane južného Mexika a Strednej Ameriky. Dnes sa papája pestuje aj v mnohých častiach sveta vrátane Spojených štátov amerických, Austrálie a Nigérie. Tradične sa papája používa ako základná potravina v mnohých domorodých populáciách.


Ovocie obsahuje enzým nazývaný papaín, ktorý pomáha štiepiť bielkoviny a tuky. Ukázalo sa tiež, že znižuje zápal u ľudí s chronickými ochoreniami. Papája môže mať tiež účinky na zníženie hladiny glukózy v krvi. Ukázalo sa tiež, že znižuje riziko srdcových chorôb a rakoviny. Okrem toho môže obsah vlákniny v ovocí zlepšiť zdravie srdca.

Horúce kategórie