E-mail: [chránené e-mailom]

Tel: + 86 15274678208

Všetky kategórie

Novinky

Domov> Novinky

Novinky

Email [chránené e-mailom]

Tel: + 86 15274678208

Pridať: 3. poschodie, inkubačná budova, č. 2, Longping High-tech Park, č. 98 Xiongtian Road, okres Furong, mesto Changsha, provincia Hunan

Účinnosť a účinok ovocných a zeleninových práškov

Čas: 2023-04-25 Počet zobrazení: 29

Čo sú ovocné a zeleninové prášky?

Ovocné a zeleninové prášky sú doplnky, ktoré možno použiť na zvýšenie príjmu skutočného ovocia a zeleniny. Skladajú sa z rôznych zložiek, vrátane vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších živín.


Existuje určitá diskusia o tom, či sú ovocné a zeleninové prášky účinné pri pomoci ľuďom konzumovať viac ovocia a zeleniny. Niektoré štúdie zistili, že pri zvyšovaní príjmu ovocia a zeleniny sú účinnejšie ako placebo. Iní nenašli žiadny rozdiel medzi ovocnými a zeleninovými práškami a placebom z hľadiska účinnosti. Doposiaľ najväčšia štúdia zistila, že obe skupiny zlepšili príjem ovocia a zeleniny, ale zlepšenie bolo väčšie u tých, ktorí dostávali doplnky ako u tých, ktorí dostávali placebo.


Druhy ovocných a zeleninových práškov

Aký je najlepší spôsob, ako zvýšiť dennú dávku ovocia a zeleniny? Jednou z možností je zjesť celé ovocie alebo zeleninu, ale to môže byť ťažké zapadnúť do vašej každodennej rutiny. Ak hľadáte jednoduchšiu možnosť, môžete vyskúšať ovocný alebo zeleninový prášok.


Najbežnejšie druhy ovocných a zeleninových práškov

• Šťavy

Šťava v prášku sa vyrába zo sušeného ovocia a zeleniny, ktoré boli rozomleté ​​na jemný prášok. Sú pohodlné, pretože sa dajú pridať do vody alebo iných nápojov, aby vám pomohli zvýšiť príjem ovocia a zeleniny. Šťavy však neposkytujú toľko živín ako celé potraviny, takže nie sú ideálne pre každého.


• Smoothie

Smoothies sú ďalším obľúbeným spôsobom, ako dostať svoju dennú dávku ovocia a zeleniny. Smoothies sa vyrábajú zmiešaním čerstvého alebo mrazeného ovocia a zeleniny s mliekom, jogurtom alebo inými tekutinami. Výsledná zmes je hladká, ale obsahuje aj kúsky ovocia a zeleniny, ktoré niektorí ľudia považujú za nechutné. Ak chcete hladký nápoj, ktorý obsahuje viac živín ako len džús, môžete vyskúšať toto smoothies.


Účinnosť a účinky ovocných a zeleninových práškov

Ovocné a zeleninové prášky sú obľúbeným doplnkom stravy s vysokým obsahom antioxidantov a iných živín. Niektoré z najobľúbenejších práškov sa vyrábajú z čučoriedok, jahôd, špenátu, kelu, rímskeho šalátu, mrkvy, jabĺk a pomarančov. Zatiaľ čo účinnosť a účinky týchto práškov sa stále skúmajú, existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že môžu mať prínos pre celkové zdravie.


záver

Rastie trend ľudí vyhľadávajúcich účinné a na účinky bohaté doplnky stravy. Ovocné a zeleninové prášky sú jednou z takýchto možností, pretože ponúkajú výhody konzumácie celého ovocia a zeleniny vo vhodnej práškovej forme. Niektoré ovocné a zeleninové prášky obsahujú aj ďalšie živiny, ako sú antioxidanty alebo minerály, ktoré môžu zvýšiť ich účinnosť. Ak hľadáte účinný spôsob, ako zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, zvážte začlenenie ovocného alebo zeleninového prášku do vašej stravy.


Horúce kategórie